Dashni Ilegale Lyrics – MatoLale

Dashni Ilegale Song by MatoLale: “Dashni Ilegale” is a Brand New Song, sung by MatoLale. Dashni Ilegale lyrics are penned by ​MatoLale, and the music is produced by ​​Jeris Kaso.

MatoLale – Dashni Ilegale Lyrics

E Qetsoj Si Marijuana
Dashnia Per To Nuk O Normale
Jom I Nxon Un’ Autobana
Gazin N’fund Se Du Per Me Bo Pare
Ajo M’thot Ku Do Me Dale, Dale, Dale
Zemren Ma Le T’vrame…
Ajo Kurr S’ka Me Ma Fale, Fale, Fale
Dashni Ilegale

Ajo Ka Ra Mren Me Nji Kriminel
Hekrin N’bel Leket Qe I Vjel La Casa De Papel
Shishe Jom Tu Cel T’shtun E T’djel
Du Mu Deh Dimer Ver
Per Ket Dashni Qe U Mush Plot Me Vrer
Dhe Njiher Po Ta Them Qe T’du Sa T’kom Pas Sikur Haver
Ti Me Mu Ke Bo Ca Ske Bo Dot Me Tjer
Ti Ishe Gati Un Gati S’do Jem Noi Her
Na Ka Ra Jet E Shpejt Jom Rrugve Si Shofer
N’dashni Me Lekun Po Ti Mu Mu Fute N’mes
Kriminele Vogel Do T’du Der Sa T’vdes
Der Sa T’qes Kripen Nga Deti Un Ty Do Te Pres

         

E Qetsoj Si Marijuana
Dashnia Per To Nuk O Normale
Jom I Nxon Un’ Autobana
Gazin N’fund Se Du Per Me Bo Pare
Ajo M’thot Ku Do Me Dale, Dale, Dale
Zemren Ma Le T’vrame…
Ajo Kurr S’ka Me Ma Fale, Fale, Fale
Dashni Ilegale

-alo Alo, Ca Po Bo Si Je?
M’ka Marr Malli Sot Se Mu Kujtove Dje
Un T’du Gjithmon’ Dhe Sdo Ta Kuptoj Pse
Kur U Ndam Ne, Edhe Qielli U Mush Plot Me Re
Ti Ke Jeten Ilegale Dhe Un’ Nuk Te Ndjek Dot
Edhe Pse Sot E Kom Mush Jastikun Tim Me Lot
Un’ Do Jem Idiotja Jote Dhe Pse Ti Ike Idjot
Se Di A Do Dashurohem Mo En’ N’ket Bot Jo
Zemer Ti Mos U Merzit Se Ndoshta Nuk Ka Qen E Shkrujtme
E Shkrujtme…
Por Gjith Jeten Per Ty Un Te Zoti Do Coj Vec Lutje
Vec Lutje…

         

E Qetsoj Si Marijuana
Dashnia Per To Nuk O Normale
Jom I Nxon Un’ Autobana
Gazin N’fund Se Du Per Me Bo Pare

E Qetsoj Si Marijuana
Dashnia Per To Nuk O Normale
Jom I Nxon Un’ Autobana
Gazin N’fund Se Du Per Me Bo Pare
Ajo M’thot Ku Do Me Dale, Dale, Dale
Zemren Ma Le T’vrame…
Ajo Kurr S’ka Me Ma Fale, Fale, Fale
Dashni Ilegale

         

Dashni Ilegale Song Info

Song: Dashni Ilegale
Band/Singer: MatoLale
Lead Vocals: MatoLale
Lyrics: MatoLale
Music: Jeris Kaso
Music Label: MatoLale
Featuring: MatoLale
Release Date:
September 16, 2023

LyricsWorldYou FAQs & Trivia

Who wrote the lyrics of the “Dashni Ilegale” song?
MatoLale has written the lyrics of “Dashni Ilegale”.

Who is the singer of the “Dashni Ilegale” song?
MatoLale has sung the song “Dashni Ilegale”.

Who is the music producer of the “Dashni Ilegale” song?
“Dashni Ilegale” song music was produced by ​​Jeris Kaso.

When was the “Dashni Ilegale” song released?
“Dashni Ilegale” song was released on September 16, 2023.

Dashni Ilegale Music Video